Dlaczego warto czytać książki to pytanie zostało zadane dzieciom z klasy III a na spotkaniu 12.05.2017 z bibliotekarką w Tygodniu Bibliotek. Podczas zajęć zostały zadane kolejne pytania. Jak wyglądałby świat bez książek? Czym uczniowie by się zajmowali, gdyby nie było książek? Czego byśmy w sobie nie mogli rozwinąć bez czytania? Uczniowie mogli zapoznać się z różnego typu książkami baśniami, encyklopediami, słownikami, popularnonaukowymi. Poznali zalety książek, dlaczego warto po nie sięgać? Po długiej dyskusji dzieci jednogłośnie stwierdziły:

Warto czytać książki

Czytanie uczy myślenia

Czytanie pobudza wyobraźnię

Czytanie rozwija umiejętność wysławiania się

Czytanie wyrabia cierpliwość

Mniejsze mamy problemy z ortografią