W związku z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci została przeprowadzona lekcja biblioteczna. Uczniowie zaproszeni zostali do korzystania z biblioteki i zachęcani do czytania książek. Następnie została przez panią bibliotekarkę odczytana „Bajka o brzydkim misiu” pochodzącą z książki Ewy Nowak „Wszystko, tylko nie mięta”. W trakcie lektury dzieci tworzyły wizerunek misia narysowanego na brystolu. Po pracy plastycznej dzieci wypowiadały się o postawach bohaterów i ich uczuciach. Później każdy z uczestników zajęć przedstawił swojego pluszowego misia i opowiadał jego historię. Pani bibliotekarka przedstawiła inne książki, których bohaterem jest miś. Na zakończenie spotkania dzieci podpisały się pod pracą plastyczną i wręczyły plakat dla biblioteki, aby ten uświetnił wystrój. W nagrodę dzieci otrzymały „słodką” niespodziankę. Zajęcia przebiegały w sympatycznej i miłej atmosferze, a dzieci potrafiły wzorowo współpracować w grupie.
Biblioteka w Wiśle Wielkiej składa podziękowanie pani kierownik świetlicy Mirosławie Uszok za zaproszenie i pomoc w przeprowadzeniu lekcji bibliotecznej.