Filia Biblioteki Publicznej w Wiśle Wielkiej, we współpracy z świetlicą i wychowawczynią kl. I ZSP, zorganizowały konkurs plastyczno-czytelniczy "W krainie Kopciuszka". Uczniowie kl. I z ogromnym zapałem wzięli udział w konkursie. Wszystkie prace plastyczne zostały wyeksponowane na tablicy w bibliotece. Dnia 29.05.2017 r. dzieci wzięły udział w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu. Wręczono dyplomy i ciekawe nagrody (książki, foldery, bidony, słodycze).

I miejsce zajęła - Hanna Szewczulak
II miejsce zajęła - Hanna Skrzypczyńska
III miejsce zajęła - Kinga Szuster
Wyróżnienie zdobyła Katarzyna Gajda

Pozostali uczniowie otrzymali również dyplomy i symboliczne nagrody. W trakcie spotkania została odczytana bajka o Kopciuszku, po czym dzieci odpowiadały na zadane pytania. Następnie wszyscy zostali oprowadzeni po bibliotece i gorąco zachęcani do częstszych odwiedzin. Dzięki temu spotkaniu uczniowie na zawsze zapamiętają, że„Biblioteka, to przepiękna kraina, w której świat
fantazji się zaczyna. Otwarta jest dla każdego, dla dużego i małego”.
Za przygotowanie dzieci i wzięcie udziału w konkursie biblioteka w Wiśle Wielkiej składa podziękowanie nauczycielom prowadzącym.