Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Dnia 6 maja w Przedszkolu nr 21 odbyło się spotkanie autorskie ze znaną i cenioną pisarką dla dzieci Renatą Piątkowską. Organizatorem spotkania była Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie i Filia nr 6. W trakcie spotkania dzieci wysłuchały fragmentów niektórych książek przeczytanych przez panią menedżer Elżbietę Kożurno, a następnie zadawały pytania. Autorka  opowiadała również o bohaterach swoich książek i okolicznościach ich powstania. Książki pisarki dostarczają dzieciom nie tylko przyjemności i rozrywki, ale pełnią również formę edukacyjną. Mówią o sytuacjach prawdziwych, znanych przedszkolakom z codziennego życia i uczą rozumieć otaczający świat. Mam nadzieję, że spotkanie na żywo z pisarką było dla dzieci  ciekawym przeżyciem i zachęci je w przyszłości do sięgnięcia po książki  nie tylko Renaty Piątkowskiej. Po spotkaniu autorka chętnie podpisywała zakupione przez dzieci książki, wpisując dla każdego przedszkolaka dedykację.

Renata Piątkowska - z wykształcenia jest socjologiem  mieszka w Bielsku-Białej, ma dwoje dzieci a jej pasją jest jazda konna. Dotychczas wydała 18 książek wszystkie cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych czytelników. W 2007 roku otrzymała nagrodę za książkę dla dzieci w konkursie literackim na  współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom. Wśród książek polecanych przez fundację, są trzy jej autorstwa: "Na wszystko jest sposób", "Opowiadania z piaskownicy" i  "Nie ma nudnych dni. Z bogatego dorobku autorki można również wymienić: "Opowiadania dla przedszkolaków".

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.