Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

6.05 2011r. gościem Biblioteki Publicznej w Łące była Renata Piątkowska, autorka książek dla dzieci. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Łące. Dzieci starannie przygotowały się do spotkania, zostały zaznajomione z twórczością autorki i wykonały piękne ilustracje do książek. Aktywnie uczestniczyły w spotkaniu odpowiadając na pytania pisarki oraz same zadawały pytania dotyczące bohaterów książek. Z zainteresowaniem słuchały fragmentów opowiadań czytanych przez menedżer pani Renaty - Elżbietę Kożurno. Kończąc spotkanie autorka chętnie rozdawała autografy oraz wpisywała dedykacje do książek i pamiętników. Dzieci  podziękowały za spotkanie gromkimi oklaskami i własnoręcznie wykonanym bukietem kwiatów.

Renata Piątkowska absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, mieszka w Bielsku-Białej. Jej pasją jest jazda konna. Dotychczas wydała 18 książek dla dzieci, w  tej chwili pracuje nad książką dla młodzieży poruszającą trudne tematy dorastania. Napisała min.: "Na wszystko jest sposób", "Opowiadania z piaskownicy" i  "Nie ma nudnych dni. Z bogatego dorobku autorki można również wymienić: "Opowiadania dla przedszkolaków". Książki Renaty Piątkowskiej w zabawny sposób tłumaczą przysłowia, przybliżają i wyjaśniają skąd się wzięły znane nam zwyczaje, uczą tolerancji i są wspaniałą lekturą dla starszych i młodszych. W 2007 roku autorka otrzymała drugą nagrodę za książkę dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Organizatorem spotkania była Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.