W Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom bibliotekę odwiedziła grupa maluszków z sąsiadującego żłobka "Mali Giganci. Dzieci słuchały wierszyków, wyliczanek , oglądały kolorowe obrazki w książeczkach.Są to cykliczne spotkania z bajką raz w miesiącu. Dzieci poznają świat baśni i bajek oraz zapoznają się z biblioteką od najmłodszych lat

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Filia Biblioteczna nr 3 i nr 6 zaprosiła do biblioteki grupę przedszkolaków. Tematem przewodnim spotkania było ulubione zwierzątko dzieci -kotek. Literatura dziecięca dostarcza sporo opowiadań i wierszy o kotach. Dzieciom czytano o kotce Kici, która wybrała się z przyjaciółmi na piknik,o poszukiwaniu mleka dla kotka. Dzieci zobaczyły również w teatrzyku Kamishibai opowieść o samolubnej kotce Milusi. Maluchy samodzielnie wykonały również kotki z papierowych rolek oraz gazet, które zabrały ze sobą.