7-8 sierpnia w Sercu Wsi przy Bibliotece Publicznej w Studzienicach odbyły się warsztaty teatralne, które zostały przeprowadzone przez aktorów Teatru Bajkowe Skarbki Śląskie. Zajęcia mogły się odbyć dzięki Radzie Sołeckiej w Studzienicach. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czym się różnią marionetki, pacynki i kukiełki, tworzyły własne pacynki.

Uczestnicy warsztatów mogli się wcielić w różne rolę np. staruszka, Ali Babę czy w Czerwonego Kapturka. Nie zabrakło  zabaw ruchowych, podczas których odwiedzili Indie, udali się w podróż statkiem pirackim.