A- A A+

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie otrzymała dofinansowanie zadania pod nazwą „Na tropie ojczystego” w ramach Programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2017 ze środków finansowych Narodowego Centrum Kultury.

Zadanie będzie realizowane w Filii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie w Wiśle Wielkiej, we współpracy z placówkami edukacyjnymi i kulturalnymi powiatu pszczyńskiego, mi. In. Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Wiśle Wielkiej, Muzeum Zamkowym w Pszczynie – Stajnie Książęce.

Zadanie „Na tropie ojczystego” ma na celu budowanie kompetencji językowej uczniów szkół podstawowych poprzez włączenie ich w rozmaite formy zabawy, których motywem przewodnim będzie wątek detektywistyczny.

Zadanie obejmie: lekcje biblioteczne „Ojczysty w niebezpieczeństwie”, warsztaty „Na tropie ojczystego”, grę plenerową „Spod ciemnej gwiazdy” połączoną z nocą w bibliotece i spotkaniem autorskim, stworzenie filmu w technice animacji poklatkowej „Sprawcę widać jak na dłoni”, turniej językowych gier planszowych „Detektor słów” oraz stworzenie i publikację e-booka „Ślepy zaułek”.

Wysokość dofinansowania wynosi 10.000 zł, a całkowity koszt zadania 11.250 zł.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2017

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.