Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek przebiegały pod hasłem „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę!”. Realizacja programu odbywa się w maju i rozpoczyna się z Dniem Bibliotekarza i Bibliotek - 8 maja. Nawiązuje ono do faktu, że biblioteki to niezastąpiony element naszego rozwoju intelektualnego, kariery zawodowej, spędzania wolnego czasu. Projekt zwraca uwagę na to jak niewielu obecnie ludzi z bibliotek korzysta, a przecież jest to znakomity sposób nie tylko na osobisty rozwój intelektualny ale i spędzanie wolnego czasu. Warto czasem zajść do biblioteki, bo na pewno każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Przez cały tydzień w bibliotece odbywały się zajęcia i spotkania dla przedszkolaków pt.: „Godzina radości z Janem Brzechwą”. Dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek z życia autora m.in. o kim napisał pierwszy wiersz i co sobie kupił za pierwsze honorarium. Bibliotekarka przeczytała wiersz "Na straganie" , na podstawie którego dzieci rysowały swoje ulubione owoce i warzywa. Następnie wysłuchały piosenki "Kaczka dziwaczka" z filmu "Akademia Pana Kleksa". Starszaki rozwiązywały krzyżówkę, a maluchy rozwiązywały zagadki.

Były to naprawdę miłe spotkanie i mamy nadzieję, że dzieci będą do nas częściej zaglądać.

 

   

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.