100 lat temu - 14 listopada 1907 r. urodziła się Astrid Lindgren, autorka znanych wielu pokoleniom dzieci na całym świecie książek "Pippi Laangstrump" ("Fizia Pończoszanka") i "Dzieci z Bullerbyn".
Z tej okazji tegoroczne wakacyjne spotkania dla dzieci w bibliotece odbywały się pod hasłem "Wakacje z Pippi".
W czasie zajęć dzieci czytały i słuchały fragmentów książki o przygodach Pippi, rozwiązywały różne zagadki związane z treścią książki, wykonały ilustracje do przeczytanych opowiadań oraz ułożyły opowiadanie pt. "Pippi z przyjaciółmi na bezludnej wyspie", które razem z ilustracjami można przedstawiać w teatrzyku Kamishibai.
W czasie spotkań dzieci poznały również nowe techniki plastyczne. Uczestnicy zajęć tworzyli kartki okolicznościowe metodą quillingu, wazoniki z deco​​upage oraz wykorzystali papierowe rolki do zrobienia "kwiatków dla mamy".
Na wystawce w bibliotece można oglądać wykonane przez dzieci prace.