Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Książki Grzegorza Kasdepke cieszą się w naszej bibliotece dużą popularnością już od jakiegoś czasu. Dzieci często sięgają po takie tytuły jak „Słodki rok Kuby i Buby”, „Kacperiada” czy „Ostrożnie!”, ponieważ wszystkie one dotykają codziennych problemów dzieci i napisane są z niezwykłym poczuciem humoru. Dlatego było nam niezmiernie gdy pisarz przyjął nasze kolejne zaproszenie. Sam nie ukrywa, że bardzo lubi nasze miasto.

17 maja 2011 r. odbyło się spotkanie autorskie, które zostało poprzedzone konkursem czytelniczym dla uczniów klas III szkół podstawowych, na podstawie książek Grzegorza Kasdepke o przygodach Detektywa Pozytywki. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, w którym zasiadł sam autor. Uczestnicy konkursu rywalizowali w różnych konkurencjach, które wymagały znajomości treści książek o Pozytywce, sprawności fizycznej i sprytu przy odgadywaniu kalamburów. W ostatniej konkurencji uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami aktorskimi prezentując krótkie scenki nawiązujące do książek.

Najlepszymi w konkursie okazali się:

I miejsce – SP nr 18 w Pszczynie

II miejsce – SP nr 8 w Rudołtowicach

III miejsce – SP nr 16 w Studzienicach .

Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe autorstwa Grzegorza Kasdepke.

Kiedy wszyscy ochłonęli po konkursowych zmaganiach rozpoczęło się spotkanie autorskie z naszym gościem. Spotkanie przebiegało w miłej, ciepłej i niezwykle wesołej atmosferze, a to dzięki panu Kasdepce, który ciekawie i z humorem opowiadał o pracy pisarza oraz czytał fragmenty swoich utworów. Był i czas na zabawy matematyczne. Autor przekonywał dzieci, że matematyka wcale nie musi być nudna i zadawał zagadki z książki „Do trzech odlicz”. Okazało się, że matematyka nie sprawia im większego problemu. Nie zabrakło również cennych informacji dotyczących bezpiecznego serfowania w Internecie.

Kiedy zapowiedział swoją mini konferencję prasową, spadła na niego lawina pytań. Dzieci interesowało niemal wszystko: skąd czerpie pomysły, jaka jest jego ulubiona dyscyplina sportowa, jakim jeździ samochodem. Niektóre pytania były bardzo zabawne. Te najśmieszniejsze, autor zapisuje sobie w notatniku. Przydają się w późniejszym czasie podczas pisania nowych książek. Podczas spotkania wszyscy zainteresowani mogli również kupić książki Pana Grzegorza. Na koniec nastąpiła ważna chwila, na którą wszyscy zawsze czekają z niecierpliwością, czyli rozdawanie autografów. Jak zwykle przy takiej okazji bywa, do pisarza ustawił się „długi sznur”.

Spotkanie, w którym wzięło udział ponad stu uczniów miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie.

Grzegorz Kasdepke - Urodzony w 1972 r. w Białymstoku. Autor książek dla dzieci i młodzieży. Twórca słuchowisk radiowych. W latach 1995-2000 redaktor naczelny magazynu dla dzieci „Świerszczyk”. Autor scenariuszy programów oraz seriali telewizyjnych (Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa). Laureat Nagrody imienia Kornela Makuszyńskiego (za książkę "Kacperiada..."), zdobywca - dwukrotnie - Nagrody Edukacyjnej XXI (za książki "Co to znaczy..." oraz "Bon czy ton"), autor bestsellerów wielokrotnie honorowanych laurami (wyróżnienie Polskiej Sekcji ibBY za książkę "Horror, czyli skąd się biorą dzieci", wyróżnienie w konkursie na najlepszą książkę roku za książkę "Rózga", "Małe pióro" za cykl książek o Kubie i Bubie).

Spotkanie zrealizowano z dotacji w ramach programu „Akademia Orange dla bibliotek”

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.