Dnia 27 września 2017 w Bibliotece Publicznej w Piasku  w ramach projektu Na tropie Ojczystego odbyło się pięć lekcji bibliotecznych w klasach czwartych i piątych szkoły podstawowej, które przeprowadziła p. Ola Sobańska z filii bibliotecznej w Wiśle Wielkiej.

Tematem zajęć były zagadki kryminalne, które uczniowie musieli rozwiązać za pomocą rekwizytów w kilku grupach na podstawie różnych książek, jednocześnie poszerzając swoją wiedzę o kulturze języka polskiego.

Dzieciaki przeżywały przygodę w trakcie której odkrywały sekrety międzynarodowej grupy przestępczej. Wszystkie zadania i wskazówki ukryte były w książkach. Końcowym elementem było odgadnięcie hasła, które utworzyły ukryte w książkach litery.

Zajęcia były bardzo ciekawe i dynamiczne. Wywiązała się rywalizacja pomiędzy grupami angażująca uczniów do rozkodowania szyfru.

W spotkaniu wzięło udział sto osób.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty –dodaj do ulubionych 2017.