W ramach Tygodnia Bibliotek obchodzonego w maju 2011 r. pod hasłem „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę”, w Filii Nr 1 odbyły się dwa spotkania z przedszkolakami z Przedszkola nr 8 .  6-go maja bibliotekę odwiedziła  grupa pięciolatków a 18-go maja – grupa trzylatków.

Dzieci zapoznały się z biblioteką i sposobem wypożyczania książek, dowiedziały się też jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią. Starszaki wysłuchały również przeczytanego przez bibliotekarkę opowiadania pt.”Czarodziejskie słowo” a maluchy bajki pt. „O koguciku Złotym Grzebyku”.   Na  podstawie wysłuchanych tekstów dzieci odpowiadały na pytanie : Co to znaczy- „ książka uczy i bawi”?