A- A A+

15 listopada 2017 w sali OSP Jankowice odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie z Alojzym Lysko. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z 7 tomem cyklu Duchy Wojny: ,,W sieroctwie bez skargi". Wiele uwagi autor poświęcił korzeniom górnośląskiej tożsamości. Każdy z uczestników otrzymał plakat, gdzie zostały przedstawione takie wartości jak: OJCZYZNA, ZIEMIA, DOM, MATKA, LITERATURA, HISTORIA, TRADYCJA, KUCHNIA, SYMBOLE.
Autor podkreślił, że TYLKO TEN CO WIE, JAK BYŁO - ROZUMIE, CO JEST. Cierpienia sierot wojennych, kalek i wdów nie mogą być zapomniane, gdyż wypływa z nich głęboka nauka: Nigdy więcej wojny!

Spotkanie uświetnił występ zespołu Małe Jankowianki z opiekunką Marią Bałuch, która przygrywała na akordeonie. Dziewczynki wystąpiły w strojach śląskich i śpiewały piosenki pasterskie.

Pan Alojzy Lysko otrzymał ceramicznego anioła wykonanego przez dzieci z Zespołu Szkół nr 3 w Pszczynie Stowarzyszenie RAZEM.  Wystrój sali i druk plakatów dla uczestników spotkania był możliwy dzięki pomocy ze strony Rady Sołeckiej, za którą serdecznie dziękuję.
 
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.