Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Nasz biblioteczny miś w poniedziałek 27 listopada przyjmował gości z okazji obchodzonego w weekend Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Głównym miejscem spotkania był Dział Dziecięcy przy ul. Piastowskiej 1, gdzie uczniowie dwóch klas trzecich SP nr 1 w Pszczynie mieli możliwość poznania jubilata oraz uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Gabrielą Kotas.

 

Pani Gabriela opowiedziała im o swojej twórczości, ukochanych zwierzątkach domowych, będących inspiracją do tworzenia kolejnych wierszyków oraz o kulisach powstawania Misi Gabrysi. Pisarstwem zajmuje się od kilku lat. Swoje wiersze tworzyła najpierw na blogu, potem prezentowała  je w wersji drukowanej. Z początku adresatami byli dorośli, ale z upływem czasu, powstawały również wierszyki i historyjki dla najmłodszych.

Niezmiernie przyjemnie słuchało się rymowanych utworów o upragnionych prezentach świątecznych, przygodach domowego zoo czy zabawnych historyjek o rodzinie trzech misiów.  Oprócz treści, istotna w jej książeczkach jest też ilustracja - książeczki skierowane do najmłodszych dzieci są ilustrowane właśnie przez ich rówieśników, którzy mogą pochwalić się swoim talentem, obrazując treść poszczególnych wierszy. Jesteście ciekawi o czym pisze autorka? W naszej bibliotece jest kilka tytułów do wypożyczenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ze spotkania oraz odwiedzenia bloga autorki

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.