Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Podczas drugiego listopadowego spotkania DKK klubowicze rozmawiali o książce "Jasne dni" Zsuzsy Bank. Książka "Jasne dni" jest powolną, gęstą powieścią o trojgu dzieciach dorastających w latach 60. w niewielkim węgierskim miasteczku. Autorka przedstawia nam ich przyjaźń, przeżycia, zmiany, jakie w nich zachodzą na przestrzeni lat - od dzieciństwa do dorosłości. To książka o dojrzewaniu, ale nie uciekająca się do prostego sentymentalizmu, choć niewątpliwie do momentów ich młodości, często pewnie utęsknionych i nieco wyidealizowanych. Jest to opowieść o tym, że przeszłość nigdy nie odsłania wszystkich tajemnic, że za jasnością kryje się cień, a życie często zmienia się w jednej chwili. Książka wymaga skupienia i czasu, ale z pewnością warta jest uwagi, bo choć może nie przekazuje wielkich prawd życiowych, jest w niej dobra energia, która sprawia, że dni robią się jaśniejsze. Zachęcamy do przeczytania.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 6 grudnia 2017, o godz. 18.30.; omawiana będzie książka Kiran Desai "Brzemię rzeczy utraconych"

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.