14.12.2017 w Szkole Podstawowej w Studzienicach przy współpracy Biblioteki Publicznej i Szkolnej odbył się konkurs czytelniczo-biblioteczny „Idą święta idą”. Temat konkursu związany był z tradycjami i zwyczajami Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci musiały się zapoznać z tekstem, przeczytać ze zrozumieniem, a później czekały na nie zadania. W pierwszej konkurencji odpowiadali na pytania, następna konkurencja przebiegła szybko, polegała na ułożeniu puzzli. Kolejne zadania to uzupełnianie zdań, rozwiązywanie krzyżówki oraz ułożenie życzeń i zaadresowaniem prawidłowo koperty. Walka o tytuł zwycięzcy była wyrównana, wszystkie dzieci wyśmienicie sobie poradziły.