Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem, przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, Kamishibai jest doskonałym narzędziem ułatwiającym naukę czytania i opowiadania, Dla najmłodszym to jest świetna zabawa. Dzieci same również mogą tworzyć swoje historyjki. W czasie ferii dzieci mogły się spotkać w bibliotece aby wysłuchać opowiadania „Rower Walentynki” oraz stworzyć własną obrazkową historyjkę. Historia ta opowiadała o ich przeżyciach w czasie ferii. Zrobiły również walentynkowe serca aby obdarować swoich bliskich.