W czerwcu tego roku już po raz dziesiąty jest obchodzony Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Prawie tak samo długo w akcję tę włącza się Filia Nr 1. Bibliotekarka naszej filii, pani Agnieszka Klimek już prawie od dziesięciu lat regularnie, dwa razy w tygodniu odwiedza Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań ” czyli tak zwany Dom Dziecka. Pani Agnieszka czyta wychowankom tego domu książki ale również pomaga młodszym dzieciom w nauce czytania i w odrabianiu zadań. Dba również o to żeby dzieci przeczytały lektury, które przerabiają w szkole i jeśli mają z tym problem to wspólnie z nimi je czyta. Dzięki tym częstym spotkaniom pani Agnieszka stała się dla dzieci kimś więcej niż tylko bibliotekarką, nazywają Ją Babcią Agnieszką i jest z nimi na co dzień i od święta. Uczestniczy  w chwilach radosnych ich życia ale i w smutnych i w chorobie. Dzieci zapraszają Ją na wszystkie uroczystości, które odbywają się w Domu Dziecka. Również często odwiedzają naszą bibliotekę. Przychodzą czasem grupą ale najczęściej indywidualnie. Tak jak w haśle tegorocznego Tygodnia Bibliotek: „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę” tak właśnie wychowankowie Domu Dziecka nie mijają naszej biblioteki tylko prawie co dziennie po drodze ze szkoły wchodzą, by odwiedzić Babcie Agnieszkę i wypożyczyć książki lub skorzystać z komputera. Jest to najlepszy dowód na to, że głośne czytanie jest dzieciom bardzo potrzebne.