Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Tegoroczne hasło bibliotek brzmi: „ Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę”.

Jak co roku już od kilku lat w ramach Tygodnia Bibliotek w miesiącu maju nasiliły się odwiedziny dzieci i młodzieży w bibliotece. Skutkiem były liczne lekcje biblioteczne w klasach od 0-6 na różne tematy. Były one prowadzone nie tylko na poważnie ale i na wesoło. Ponadto od 10 lat biblioteka prowadzi cykliczne spotkania z przedszkolakami. Można by powiedzieć, że przez tą dziesięcioletnią współpracę z ZSP nr 10 w Piasku biblioteka „wychowała” sobie młodych czytelników.

Dzieci przez ten okres nie tylko słuchały bajek i opowiadań, to także prace manualne i liczne zabawy poprzez które przedszkolaki uczą się jak bawią się dzieci w innych krajach oraz z jakiego kraju te zabawy pochodzą.

Właśnie to najmłodsze pokolenie pod hasłem :„Podróże do Książkolandii” 27 maja bieżącego roku przedstawiło inscenizację pod tytułem :”Spotkanie z Królową Bajek” w połączeniu z Dniem Matki. Spotkanie zostało poprzedzone przez bibliotekarkę krótkim odczytem pt.: ”Jak wychować pożeracza książek”.

Liczne bajkowe dialogi, konkursy oraz śpiewane i tańczone piosenki wzbogacone muzyka akordeonową umiliły wszystkim gościom szybko upływający czas. Wielką niespodzianką dla mam było wręczenie przez przedszkolaki dużych ozdobnych serc. W tym momencie ze wzruszenia nie jednej mamie zakręciła się łezka w oku.

Z okazji dziesięciolecia współpracy Biblioteki Publicznej Filia w Piasku z przedszkolem na ręce bibliotekarki została wręczona pamiątkowa antyrama.

Impreza zakończyła się w miłej atmosferze pasowaniem na czytelnika i rozdaniem książeczek ufundowanych przez Bibliotekę Publiczną.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.