W miesiącu kwietniu w bibliotece przeprowadzono warsztaty pt: "Zaczarowana kraina Juliana Tuwima”. Uczestnikami były dzieci z Przedszkola Publicznego 2, Przedszkola Publicznego 2/2 im. Juliana Tuwima. W trakcie zajęć dzieci poznały bibliotekę, dowiedziały się czym się ona różni od księgarni, na czym polega praca bibliotekarza i jak zostać naszym czytelnikiem. Poznały też zasady jakich trzeba przestrzegać, aby móc wypożyczać książki. Przypomnieliśmy sobie również jak obchodzić się z książką. Wraz z "Lokomotywą" Tuwima zwiedziliśmy bibliotekę. Dojeżdżając do stacji Tuwimowo, Warzywowo, Hilarowo, Abecadłowo trzeba było troszkę popracować,  zaśpiewać piosenkę o wiośnie , zatańczyć z książką, zarecytować wiersze J.Tuwima. Podczas spotkania przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną i poznały bliżej sylwetkę i twórczość Juliana Tuwima . Ułożenie puzlii z obrazkami wierszy pisarza nie sprawiło dzieciom żadnego problemu.Słuchały wierszy czytanych przez panią bibliotekarkę, dopowiadając znane im fragmenty. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały strofy, a potem kolorowymi kredkami na brystolu wykonały ilustrację do wiersza „Okulary”. Podczas rysowania było mnóstwo śmiechu a dzieci wykazały się wspaniałą znajomością twórczości J.Tuwima.