25 kwietnia gościliśmy dzieci z Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 4 w Pszczynie. Były to pierwsze chwile z biblioteką. Wypełniliśmy je czytaniem książek oraz wyśmienitą zabawą, która jak zawsze inspirowana jest słowem pisanym.

Dzieci z zamkniętymi oczami poznawały biblioteczne przedmioty. Czy każdy wie po co bibliotekarzowi myszka komputerowa i farby? Nasi goście już wiedzą! Mieli tez okazję powtórzyć alfabet. Czy pod literką S może stanąć książka autorstwa pana Si? W świecie zabawy wszystko jest możliwe! Spotkanie było też okazją do urządzenia prawdziwych zawodów z baaardzo długą książką oraz do poradzenia sympatycznemu jeżykowi, jaką książkę wybrać najbliższym. Wszystkim spodobała się lektura niedawnej publikacji O. Jeffers'a "O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki". Najmłodsi zamiast zjeść część księgozbioru, pięknie pokolorowali multimedialny rysunek, co okazało się niemałą frajdą. Dziękujemy naszym Gościom za wspaniały czas!