A- A A+

Jak co roku, w naszej Bibliotece odbyła się Noc z Andersenem. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Za sprawą członków Stowarzyszenia "take tam" im. Artystów Międzywojnia, dzieci przeniosły się w magiczny świat teatru. Obejrzały spektakl w reżyserii Bogumiły Gołek pt.: "Unhappy ending". Po pełnym emocji przedstawieniu, zaczęły się tańce. Od popularnych rytmów, po zupełnie nieznane melodie i ruchy. Wisienką na torcie okazała się nauka układu choreograficznego pod okiem Małgorzaty Tomczyk. Po wyczerpujących zajęciach, dzieci mogły złapać oddech podczas warsztatów teatralnych, które poprowadził Jakub Pieczka. Uczestnicy przeszli "teatralną" rozgrzewkę, ćwiczyli aparat mowy, tworzyli własne etiudy. Swoją kreatywnością zaskoczyli samego prowadzącego. Następnie dzieci wzięły udział w grze nocnej, przeprowadzonej na terenie biblioteki. W oparciu o jedno z opowiadań o Detektywie Pozytywce - "Gdzie są moje skarpetki w delfiny" G. Kasdepke, uczestnicy podzieleni na 3 grupy, musieli zebrać skarpetki wykonując poprawnie kolejne zadania. Z pomocą przyszły im tablety i roboty Photon.

Po wyczerpujących nocnych zajęciach dzieci położyły się spać, chociaż nie wszystkim udało się zmrużyć oczy ;)

O poranku wszyscy udaliśmy się do parku, by jak co roku, zasadzić Drzewko Pana Andersena.

Do zobaczenia za rok.

 

Do tańca zagrzewały: Magdalena Pietryja, Estera Pojda, Kinga Grębosz, Kinga Szema, Anna Ferens, Małgorzata Tomczyk

W spektaklu "Unhappy ending" wystąpili: Bogumiła Gołek, Patrycja Wieczorek, Katarzyna Koczy, Weronika Bryła, Paulina Komraus, Nina Kołder, Edyta Komraus, Marek Blacha, Mateusz Ledwoń, Adrian Szmajduch, Miłosz Suwała

 

Serdecznie dziękujemy sponsorom:

Gospodarstwo Szkółkarskie KAPIAS

Verona Pizza

Pizzeria Venezia

Pizzeria K2

Target Pizza

Jasiek Piekarnia-Ciastkarnia

 

 

 

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.