Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W dniach 6.06 -21.06.2011r. zostały przeprowadzone lekcje biblioteczne dla najmłodszych czytelników naszej Biblioteki. Uczestniczyło w nich 190 przedszkolaków .

Celem tych  spotkań było zapoznanie dzieci ze zwierzętami z miasta i wsi. Podczas spotkania dzieci opowiadały o zwierzętach i odpowiadały na pytania  (Jak dbać o zwierzęta?, Czy lubicie zwierzęta?, Czy macie w domu  zwierzątko?). Atrakcją dla maluchów okazały się również pluszowe zwierzaki, które na czas lekcji zamieszkały w bibliotece. Dzieci z wesołą miną rozwiązywały zagadki , quizy, układały puzzle związane z życiem zwierząt  na wiejskim i miejskim podwórku.  Wysłuchały nagranych na płycie dźwięków i rozpoznawały  głosy zwierząt (kot, pies,   kogut, krowa, koza). Na przygotowanych planszach (miasto, wieś) dzieci zawieszały wylosowane  ilustracje zwierząt.   Zgadnij  jakie to zwierzę ? -  to zabawa  w której  przedszkolak  losował obrazek przedstawiający zwierzątko  i  naśladował gestem jego zachowanie. Zadaniem pozostałych  dzieci było odgadnięcie  jakie to zwierzątko. W przerwach  dzieci uczyły się piosenki pt: „A ja mam psa”.

Nasi mali czytelnicy mogli aktywnie uczestniczyć  i pogłębić swoje zainteresowanie książką. Dzięki tym zajęciom   pozyskujemy nowych czytelników i rozbudzamy w nich pasję czytania książek.

Mamy nadzieję, że czas spędzony w Bibliotece gdzie  było dużo zabawy był dla dzieci miło spędzonym czasem .

  

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.