A- A A+
W ramach TYGODNIA BIBLIOTEK -  23 MAJA 2018 odwiedziłyśmy dzieci z klas ,,0". Tematem spotkania była książka i biblioteka. Grupa 48 dzieci na powitanie zaśpiewała piosenkę o książce i wyrecytowała wiersze o książce. Przeczytałyśmy książkę "FRANKLIN W BIBLIOTECE".
Dzieci po wysłuchania odpowiadały na pytania związane z zasadami korzystania z biblioteki. Rozmawialiśmy o poszanowaniu książki. Na przygotowanej planszy dzieci po uprzednim zgłoszeniu  się przyklejały odpowiedni obrazek.
Książka z uśmiechem - obrazki z sytuacjami które książki lubią
Książka ze smutną miną - obrazki, które przedstawiają takie okoliczności których książki nie lubią.
Wszystkie dzieci biorące udział w tej zabawie zostały nagrodzone notesami.
 
Dzieci zostały również zaproszone do udziału w zabawie dokończ tekst - bibliotekarka zaczynała wiersz, a dziecko dopowiadało ciąg dalszy np. Pan kotek był chory ............
Dzieci bezbłędnie udzielały odpowiedzi a nagrodą były piękne zakładki do książek z informacją o godzinach pracy biblioteki.
 
Dzieci zostały poinformowane o ofercie jaką ma dla nich biblioteka z zaproszeniem do zostania czytelnikiem Filii Jankowice i możliwością skorzystania z ARTYSTYCZNYCH WAKACJI.
 
Każde dziecko otrzymało naklejkę z którą na zajęciach w szkole wykonają zakładki do książki. Dla chętnych rodziców zostawiłyśmy karty zobowiązań z zaznaczonymi miejscami do wypełnienia.
 
Dzieci zrobiły nam niespodzianki:
1. Książka z ilustracjami wykonanymi przez dzieci ze swoją ulubioną książką.
2. Każda z grup wykonała scenkę z bajki.
    Grupa ,,O a" przedstawiła ,, Dobrego rycerza"
    Grupa,,O b" przedstawiła ,, Zabawy czarownic"
W występach wzięły udział wszystkie dzieci biorące udział w spotkaniu. Spotkanie upłynęło w miłej i wesołej atmosferze i trwało blisko 2 godziny.
 
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.