A- A A+
15 maja 2018 odbyło się spotkanie Pana Alojzego Lysko z Panią Ewą Baborską. Podczas spotkania omawiane były szczegółowo fakty historyczne niezbędne do pisanej przez Alojzego Lysko powieści, której realia osadzone są w Jankowicach i na osiedlu Podstarzyniec. Pani Ewa przedstawiła niezbędne mapki i informacje zdobyte w pszczyńskich archiwach.
Udostępniła także spisane fakty, które spisała na podstawie rozmów ze świadkami i potomkami świadków wojennych tragedii i historii rodzinnych.
 
22 maja 2018 odbyło się spotkanie Alojzego Lysko z Panem Bronisławem Kowalikiem i Panią Ewą Baborską. Pan Alojzy poznał wiele rodzinnych tragedii z okresu II wojny światowej utrwalonych w rodzinnych kronikach, zapiskach i opowiadaniach. Podczas spotkania rozmawialiśmy także, o miejscach tragedii jakie wydarzyły się w Jankowicach od czasu I Wojny Światowej do czasów obecnych. P. Alojzy dowiedział się o miejscach owianych legendami. Wiele uwagi poświęcono też dawnym traktom drogowym, ówczesnym karczmom ( które były miejscem spotkań). Wszystkie fakty o których była mowa nie zostały ujęte w dotychczasowych publikacjach.
 
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.