Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

28 września, w Izbie u Telemana odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie. Gość, Andrzej Cisek, przez część swojego życia silnie związany z Pszczyną, to człowiek o wielkiej erudycji i życiowej mądrości, z wykształcenia inżynier elektroniki medycznej. W latach 70-tych wyjechał do USA. Jako autor wielu książek biograficznych, dzieli się z czytelnikami swoimi wspomnieniami na tle ważnych i trudnych wydarzeń z historii Polski.

 

"U progu wolności" (2017) to niezwykła książka o emigracji z Polski Ludowej do Włoch i Francji- barwna opowieść o rocznym pobycie w kraju, który na długie lata znalazł szczególne miejsce w sercu autora. Traktuje ona o niezwykłych ludziach, pasjonującym poznawaniu bogactwa kulturowego kraju, czy  tęsknocie do pozostawionej w Polsce rodziny (autor w swym życiu prowadził stałą korespondencję z bliskimi sobie ludźmi). Książka ta jednak niesie z sobą również ważny przekaz historyczny. Pan Andrzej Cisek nie ucieka od niewygodnych pytań i omawia kwestie, które nierzadko przestawiają historię w krzywym zwierciadle. Podczas spotkania pisarz chętnie odpowiadał na pytania zebranych. Ten wieczór należał niewątpliwie do takich, które pamięta się na długo.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.