A- A A+

Cóż można powiedzieć o spotkaniu, które odbyło się 3 października pod „13”... Jacek Hugo-Bader zaczarował publiczność swoimi historiami, językiem i osobowością.
Reportażysta, podróżnik, dziennikarz opowiadał o kulisach swojej pracy – zbieraniu materiałów do książek czy artykułów, rozmowami z ludźmi, którzy „są w sytuacji ostatecznej” - bo tacy są najciekawsi. Skupił się przede wszystkim na emocjach, które towarzyszą jego bohaterom, a także jemu samemu. Mówił o tych najtrudniejszych tematach, które do dziś nosi w sobie i tych, które nie nadawały się na materiał do książek - „nie dlatego, że były złe; po prostu nie były <<kompatybilne>>”.
Oprócz wspomnień ze swojej pracy i zalążku informacji o nowej książce, Jacek Hugo-Bader podzielił się z publicznością wskazówkami dotyczącymi pracy reportera: co jest prowokacją, jak szukać tematu, dlaczego nie lubi się domofonów.
Po spotkaniu można było zakupić jego książki, które chętnie i wytrwale podpisywał.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.