25 listopada obchodzone jest święto najlepszego przyjaciela dzieci - Pluszowego Misia. Z tej okazji odbyło się spotkanie z grupą maluchów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie.

Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka i co to znaczy wypożyczać książki. Dowiedziały się również, że w bibliotece też można spotkać pluszowe misie, gdyż są one bohaterami wielu książek dla dzieci. Przedszkolaki oglądały książki o misiach, które pani bibliotekarka przyniosła z biblioteki do przedszkola: o Misiu Uszatku, Misiu Paddingtonie, o Troskliwych Misiach, o Kubusiu Puchatku oraz wysłuchały bajki o zimowych przygodach Misia Kubusia. "Motylki" słuchały bajki z dużym zainteresowaniem o czym świadczyły bezbłędne odpowiedzi na pytania związane z treścią czytanego opowiadania. Dzieci wykazały się też bardzo dobrą znajomością innych bajek o misiach bezbłędnie rozwiązując zagadki literackie.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały "małe co nieco".