Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
6 marca, na zaproszenie MPBP w Pszczynie Szkołę Podstawową nr 2 odwiedził młody pisarz z Radlina Krzysztof Pławecki, autor książki "Niekrólewska wyprawa".
Krzysztof Pławecki studiuje prawo we Wrocławiu. W wolnej chwili postanowił dla swojej młodszej siostry napisać bajkę. Początkowo miało to być kilka stron, jednak autor tak się zaangażował, że powstała o wiele dłuższa historyjka. Ciekawostką jest fakt, że cała bajka napisana jest 16-zgłoskowym wierszem. Efekt okazał się tak ciekawy, że przyjaciele namówili pana Krzysztofa aby wydał bajkę w formie książki.
W spotkaniu autorskim wzięli udział uczniowie klas III. Dzieci miały okazję wysłuchać fragmentów bajki o królu Janie, który pewnego dnia otrzymuje wiadomość o księdze, która kryje w sobie mądrość potrzebną do stania się najlepszym ze wszystkich władców. Właśnie o tym nasz król marzy a tymczasem jest stary, gruby i kocha jeść. Czy król wyruszy na samotną wyprawę, w czasie której pozna swoich podwładnych, jakie przygody przeżyje i czy dotrze do celu tego dowiedzą się uczniowie jeśli wypożyczą książkę z biblioteki i ją przeczytają. Jak zapewnia autor, dzieci na pewno zapamiętają morał tej bajki.
Dzieciom bardzo podobały się też kolorowe i ciekawe ilustracje w książce, które przygotowała koleżanka pisarza Katarzyna Winkler - studentka architektury.
Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze a na zakończenie dzieci poprosiły autora o pamiątkowe autografy.
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.