Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy i Pisarek, który przypadał 3 marca, uczniowie klas piątych zostali zaproszeni na lekcję biblioteczną. Na początku dzieci zapoznały się z regulaminem korzystania z biblioteki. Kolejnym punktem było zobaczenie prezentacji multimedialnej „Najsławniejsi Polscy Pisarze Polscy dla dzieci”. Następnie piątoklasiści dostali do wykonania zadania: krzyżówkę, zagadki. Najtrudniejsze zagadnienie dotyczyło dopasowania tytułu książki do autora. Jednak uczniowie wykazali się sprytem i pomagali sobie korzystając z książek znajdujących się w bibliotece.