Dnia 15 maja 2019 maluszki z Brzeźc po raz kolejny odwiedziły skromne progi naszej biblioteki. Podczas krótkich zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy szanować książki, nie tylko te z biblioteki. Poznały również historię Kici Koci, która razem z mamą po raz pierwszy wybrała się do biblioteki i dowiedziała się co jeszcze można w niej robić oprócz wypożyczania książek. Na zakończenie dzieci pomogły Kici Koci dostać się do biblioteki. Na specjalnej papierowej macie Kicia Kocia zmierzała do celu i podobnie jak w przeczytanym wcześniej opowiadaniu nie ominęła żadnej kałuży.