Tylko przedszkolaki potrafią zrobić takie wyjątkowe zakładki do książek!

Dzwoneczki miały dziś okazję zaprezentować swoje prace na zajęciach w przedszkolu w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK. Dzięki wizycie „żywego audiobooka” wysłuchały opowiadań z wiejskiego podwórka - „O dobrym wilku” oraz „Kot to jest kot”. Czy można sobie wyobrazić dobrego wilka? Prawda, że to trudne? A jednak są wyjątki. To była historia o wilku łagodnym jak baranek. Był czas nie tylko na pogadankę, ale również na „dotknięcie” książki z Biblioteki.

Jak wiadomo książka z Biblioteki to coś absolutnie wyjątkowego: nie ma prywatnego właściciela, w środku ma kartę lub kod kreskowy na okładce i jest opieczętowana. Dzieci przypomniały sobie dzisiaj na co wskazuje taka pieczątka i gdzie trzeba oddać książkę po przeczytaniu. Kto wie może na następnych zajęciach dzieci zaprojektują pieczęć biblioteczną z którymś ze swoich ulubionych książkowych bohaterów? Po raz kolejny dzieci udowodniły, że nie tylko potrafią uważnie patrzeć, ale również uważnie słuchać. I pewnie bardzo tęsknią za tą chwilą, by książkę przeczytać sobie samemu. To miło być niezależnym. Spotkanie zostało uwiecznione dzięki fotograficznej rejestracji.