7 maja uczniowie klas IV i VIII spotkali się na lekcjach bibliotecznych dotyczących literatury dla młodzieży.

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek bibliotekarki z MPBP w Pszczynie przeprowadziły zajęcia dla 56 czwartoklasistów. Uczniowie, pracując w grupach poznawali przykładowe tytuły, po które sięgają ich rówieśnicy. Na podstawie załączonych materiałów, każda z grup, pracując jak detektyw Sherlock Holmes tworzyła analizę sylwetek głównych bohaterów oraz odnajdowała główne wątki poruszane w tekstach. Następnie, uczniowie otrzymywali notatki o powieściach dla młodzieży do wspólnego uzupełnienia. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały zakładki z listą autorów piszących dla nastolatków.

Ósmoklasiści natomiast spotkali się w bibliotece szkolnej z bibliotekarką, aby zgłębiać swoją wiedzę o fantasy. Najpierw dzielili się posiadanymi informacjami w czasie prezentacji omawiającej gatunek a następnie sprawdzali się w quizie o książkach, grach i filmach o tej tematyce. Zadaniem praktycznym dla uczniów była krótka improwizacja scenki, która mogłaby pochodzić z literatury fantasy. W tym celu wybrana młodzież miała możliwość przebrania się w stroje smoka, wróżki, dam dworu, rycerzy, mędrców czy rodziny królewskiej. Po uzupełnieniu notatki o gatunku, uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki z polecaną literaturą fantasy. W zajęciach wzięło udział 15 uczniów.