A- A A+

 BIBLIOTEKA ZAWSZE PO DRODZE – NIE MIJAM – WCHODZĘ” - NIEZAPOMINAJKI

Hasło to przyświeca wszystkim gościom odwiedzającym naszą Bibliotekę. Każdy czytelnik mały czy duży znajdzie coś dla siebie w bibliotecznej podróży.

Niezapominajki
to są kwiatki z bajki!
Rosną nad potoczkiem,
patrzą rybim oczkiem.

Gdy się płynie łódką,
Śmieją się cichutko
I szepcą mi skromnie:
„Nie zapomnij o mnie”.

Dzisiejszego ranka w Bibliotece gościła grupa Niezapominajek, która była pełna podziwu ileż tu bajek! Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z Biblioteką Publiczną, dlatego też zapoznały się z regulaminem korzystania, rodzajem księgozbioru oraz wachlarzem zajęć, jaki Biblioteka oferuje. Dzieci poznały zasady poszanowania książek, dowiedziały się co oznaczają na półkach rozdzielacze alfabetyczne księgozbioru oraz gdzie się znajduje i co identyfikuje kod kreskowy każdej książki. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć czytania bajki przez panią bibliotekarkę, którą dzieci znają jako wróżkę Anię, z którą spotykają się cyklicznie w przedszkolu. Bohaterowie opowiadania – „Rodzina bobrów” uczą dzieci, jak ważna w życiu jest przyjaźń, tolerancja i gotowość niesienia pomocy innym. Opowieści o ich przygodach pełne są radości i śmiechu, ale niosą też wartości edukacyjne. Okazuje się, że tradycyjna książka jest nadal wielkim przyjacielem dziecka, a Biblioteka jest miejscem przyjaznym młodemu czytelnikowi, gdzie nie tylko wypożycza się książki, lecz można miło i przyjemnie spędzić czas.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.