A- A A+
 23 października 1958 r. belgijski rysownik komiksów, Pierre Culliford, tworzący pod pseudonimem Peyo wprowadził do serii komiksowej "Johan i Pirlouit" nową grupę bohaterów - niebieskie skrzaty. W ten sposób narodziły się Smerfy, które szybko zdobyły tak dużą popularność, że stały się bohaterami oddzielnej serii komiksowej i osiągnęły wielki sukces. Smerfy są również bohaterami filmów i serii animowanej.
Z okazji 60-tych urodzin Smerfów Filia w Czarkowie 22 maja zorganizowała spotkanie dla 5 i 6-latków z przedszkola w Czarkowie. Dzieci, które były pierwszy raz w bibliotece dowiedziały się po co są biblioteki, na czym polega praca bibliotekarza i co trzeba zrobić żeby wypożyczać książki z biblioteki. Przedszkolaki dowiedziały się też co to są komiksy, poznały historię powstania Smerfów i wysłuchały jednej z bajek o tych niebieskich stworkach. Dzieci rozwiązywały również zagadki dotyczące tej bajki i wzięły udział w mini konkursie o Smerfach. Przedszkolaki bezbłędnie rozpoznawały postacie komiksu i podawały ich charakterystyczne cechy świetnie się przy tym bawiąc. W nagrodę za poprawne odpowiedzi otrzymały komiks o Smerfach.
Z okazji obchodzonego w maju Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek "Słoneczka" złożyły pani bibliotekarce życzenia i wręczyły kwiatki.
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.