W lokalu Filii Jankowice można było obejrzeć wystawę obrazów powstałych w ramach projektu ,,SPOŁECZNOŚĆ SIŁĄ ROZWOJU – INTEGRACJA MIESZKAŃCÓW JANKOWIC POPRZEZ SZTUKĘ”. Twórcami obrazów są amatorzy – uczestnicy wycieczki do Wilkowic dnia 25 kwietnia 2019.

Uczestnicy podczas wyjazdu brali udział w warsztatach malarskich prowadzonych przez artystkę Barbarę ADAMIEC.

Czytelnicy odwiedzający bibliotekę proszeni byli o oddanie głosu na jeden z obrazów. Głosowanie odbywało się od 30.04.2019 do 30.05. 2019. Trzy najlepsze prace zostaną dzisiaj nagrodzone obrazami malarki – Barbary Adamiec.

4 czerwca 2019 odbyło się spotkanie uczestników projektu w bibliotece i wręczenie 3 nagród – obrazów Barbary Adamiec.

Uczestnicy przy kawie dzielili się swoimi spostrzeżeniami z wyjazdu.

Długo w ich pamięci pozostanie wizyta w pracowni rzeźbiarskiej i muzeum Juliana Fałata, oraz malowanie swoich obrazów pod okiem  artystki Barbary Adamiec.