Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Podczas drugiego majowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki omawiano książkę Lucii Berlin "Instrukcja dla pań sprzątających". Książka ta to zbiór opowiadań amerykańskiej pisarki, słynącej z krótkich form literackich. Opowiadania Berlin zawarte w tym zbiorze są najbardziej znanymi utworami urodzonej w 1936 roku autorki. Ich cechą charakterystyczną jest skupienie się na najbardziej ulotnych momentach życia, wydarzeniach pozornie nieistotnych lub takich, których w codziennej rutynie już nie zauważamy. Historie te rozgrywają się w miejscach, które autorka znała najlepiej: w Chile, w Meksyku, na Zachodzie Stanów Zjednoczonych oraz w Kalifornii, mają swobodny, bezpośredni, łatwo przyswajalny styl, który wyróżnia tę twórczość. Opowiadania, w których Berlin opisywała chwile codziennych objawień, rzucają na ludzkie życie piękne, niesłabnące światło.

Zapraszamy n a kolejne spotkanie 27 czerwca 2019, godz.18.30. Będziemy dyskutować o książce Erica - Emmanuela Schmitta - "Człowiek, który widział więcej".

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.