Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Od marca b.r. nasi Bibliotekarze przeprowadzili w dwóch szkołach, a pięciu klasach I edycję projektu pod nazwą „Małe i duże podróże Misia Rysia i Liska Ciska”. Z każdą grupą odbyły się trzy spotkania – każde pełne ciekawych pomysłów i ogromnej wyobraźni. W marcu dzieciaki z klas drugich i trzecich z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jankowicach oraz ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ćwiklicach miały okazję poznać naszych bohaterów i razem z nimi odkryć znane i mniej znane zakątki Pszczyny i okolic.

Wtedy też uczestnicy mogli po raz pierwszy pobawić się pacynkami, które miały stać się podstawą do stworzenia ich własnych legend i historii. Drugie spotkanie majowe było prezentacją opowiadań i etiud teatralnych stworzonych przez dzieci. Usłyszeliśmy legendy o oblatach, zamku, żubrach, a nawet jeden wywiad z królem pszczyńskiej puszczy. Trzecie spotkanie to podsumowanie – rozdanie drobnych upominków i przypomnienie uczestnikom, że z ich historii powstanie zbiór legend. Bardzo dziękujemy koordynatorkom szkolnym projektu za zaangażowanie i aktywny udział w zajęciach!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.