A- A A+

XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom już za nami. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom 4 czerwca odbyło się kolejne spotkanie z grupą 5-latków w Przedszkolu Nr 8 w Pszczynie.
Z okazji obchodzonego aktualnie Roku Tuwima dzieci z uwagą wysłuchały wierszy pt. "Lokomotywa" oraz "Okulary". Odpowiadając na pytania przedszkolaki wykazały się bardzo dobrą znajomością poezji Juliana Tuwima. Niektóre dzieci znały duże fragmenty wierszy na pamięć.
Przedszkolaki wysłuchały również baśni o sprytnej dziewczynce, która przechytrzyła niedźwiedzia pt. "Masza i niedźwiedź".

  

Na zakończenie dzieci otrzymały plakat i znaczki promujące akcję Cała Polska Czyta Dzieciom.

 

Filia Nr 1 bierze udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom nie tylko w pierwszym tygodniu czerwca ale przez cały rok. Oprócz spotkań z przedszkolakami odbywają się też spotkania w CWDiR "Przystań".

Nasza bibliotekarka pani Agnieszka Klimek już ponad 10 lat, dwa razy w tygodniu odwiedza wychowanków tego domu i razem z nimi czyta książki. W naszej Filii odbywają się również spotkania Kółka czytelniczego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.