W czasie tegorocznych wakacji Filia biblioteczna w Czarkowie zorganizowała 4 spotkania dla dzieci z klas II - VI. W czasie zajęć uczestnicy poznali historię powstania Smerfów oraz historię teatrzyku Kamishibai. Wysłuchali opowiadań o niebieskich stworkach i o psie Marudku. Stworzyli również własne opowiadanie do ilustracji o przygodach Pippi, przedstawione w papierowym teatrzyku. Dzieci wysłuchały również pouczającej historii o księżniczce Amelce i jej fałszywym przyjacielu poznanym w Sieci.
Uczestnicy zajęć spędzili również czas na wspólnych zabawach, grach i rozwiązywaniu zagadek literackich.
Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak warsztaty plastyczne, w czasie których dzieci malowały, rysowały, wycinały, wydzierały, kleiły i zwijały tworząc tęczowe obrazki związane z latem i kolorowe naszyjniki z quillingu.