W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek był obchodzony pod hasłem: "Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych". Z tej okazji 10-go maja  w Filii Nr 1 odbyła się lekcja biblioteczna dla grupy 5-latków z Przedszkola Nr 8 w Pszczynie pod hasłem "Książka moim przyjacielem". Dzieci, które po raz pierwszy nas odwiedziły zapoznały się z biblioteką i dowiedziały się jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią. Pozostałe przedszkolaki przypomniały co trzeba zrobić, żeby zapisać się do biblioteki i wypożyczać książki. Odpowiadały również na pytania w jaki sposób należy obchodzić się z książką i co to znaczy "szanować książki".
Dzieci wysłuchały również bajki pt. "Franklin mówi kocham Cię", z której zaczerpnęły pomysły na ciekawe prezenty z okazji zbliżającego się Dnia Matki.
Na zakończenie wypożyczyły książki i umówiły się z panią bibliotekarką na kolejne spotkanie przedszkolu.