MARZEC

W marcu gościliśmy Krzysztofa Pławeckiego, młodego pisarza, autora książki „Niekrólewska wyprawa”, który przybliżył uczniom proces powstawania książki, zdradził, skąd wziął pomysł, oraz dla kogo została zadedykowana pierwsza książka, którą napisał.

KWIECIEŃ

W kwietniu w bibliotece miały miejsce dwa wydarzenia:

Pierwsze to Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy, w którym udział wzięło 12 szkół. Tematem zmagań były detektywistyczne przygody Lessego i Mai, bohaterów serii książek Martina Widmarka i Helleny Willis. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test, rebusy, krzyżówkę, wykreślankę oraz uzupełniali mapę.

Różnica punktowa pomiędzy szkołami była minimalna a zwycięstwo przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Łące.

Drugim ważnym wydarzeniem w naszej bibliotece był konkurs recytatorski dla najmłodszych. Uczniowie klas I-III recytowali wiersze o dzieciach. Najczęściej recytowany wiersz to „Samochwała” Jana Brzechwy, każdy recytowany z wielkim przejęciem i wielkim zaangażowaniem

MAJ

Maj to bardzo pracowity miesiąc w bibliotekach, gdyż w tym miesiącu przypada Tydzień Bibliotek oraz Dzień Bibliotekarza

13.05 grupa Biedronek poznawała bibliotekę i pracę bibliotekarza.

13 i 14.05 grupa Żabek dowiedziała się jakie przygody w bibliotece miała bohaterka książki Z. Staneckiej „Basia i biblioteka”.

Z okazji Tygodnia Bibliotek przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 9 został zorganizowany konkurs. Zadaniem uczestników było nagranie słuchowiska do dowolnie wybranej książki. Zgłoszono 8 projektów. Prace oceniło jury, w którego składzie byli nauczyciele i uczniowie. Jednogłośnie wybrano słuchowisko nagrane na podstawie książki pełnej humoru sytuacyjnego i słownego „Znowu kręcisz Zuźka” autorstwa Doroty Suwalskiej.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

CZERWIEC

04.06 odbył się konkurs recytatorski dla klas IV-VIII.

4,6 i 7.06 to „Tydzień czytania Dzieciom”, a bohaterami tego tygodnia były Smerfy.

Grupy przedszkolne: Pszczółki, Motylki i Biedronki odwiedziły bibliotekę, aby zajrzeć do wioski Smerfów i poznać małych niebieskich bohaterów. Oprócz czytania książek dzieci rozwiązały krótki quiz o Smerfach. Wiedza o bajkowych ludzikach i entuzjazm przedszkolaków są imponujące! :)

Ponadto został ogłoszony konkurs plastyczny. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a pozostali słodki upominek.

W czerwcu została również nawiązana współpraca ze żłobkiem „Cogito”. Dzieci odwiedziły bibliotekę dwukrotnie i bardzo uważnie słuchały opowiadań o zwierzątkach i o Kici Koci.

LIPIEC

Podczas wakacji w bibliotece nie ma nudy!

Pierwszy raz w tym roku zostały zorganizowane zajęcia plastyczne dla dzieci, a oprócz książek dostępne są gry stolikowe i puzzle.