A- A A+

Od listopada 2012 r. w każdy piątek w Filii Nr 1 odbywają się spotkania "Kółka czytelniczego". Z inicjatywy naszych czytelników, uczniów klasy IV Jasia i Wiktorii powstało kółko, na którym starsze dzieci czytają książki dzieciom młodszym (przedszkolakom i dzieciom z klas I i II). Na spotkania te często zapraszani są również goście, m.in. nauczycielki ze Szkoły Podstawowej Nr 2, które również czytają dzieciom oraz wspierają fachową pomocą organizatorów kółka.


W czasie spotkań dzieci nie tylko czytają i słuchają czytanych książek ale również rozwiązują zagadki literackie, odpowiadają na pytania związane z treścią przeczytanych książek, porównują książki z oglądanymi adaptacjami filmowymi tych książek oraz wykonują prace plastyczne. Za dobre odpowiedzi są oceniane a następnie otrzymują drobne nagrody rzeczowe.
Przy słodkim poczęstunku, czasami w plenerze czas mija szybko i przyjemnie a dzieci chętnie przychodzą na te spotkania.

W miniony piątek, 7 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie przed wakacjami, na którym uczestnicy oraz organizatorzy otrzymali dyplomy, podziękowania i nagrody.
Mamy nadzieję, że po wakacjach "Kółko czytelnicze" wznowi swoją działalność.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.