Serdecznie zapraszamy na spotkanie z reporterką Magdaleną Grzebałkowską, autorką bestsellerowych biografii: poety Jana Twardowskiego,  rodziny malarza Zbigniewa Beksińskiego i kompozytora, muzyka jazzowego Krzysztofa Komedy.

Spotkanie poprowadzi Renata Botor-Pławecka.

Magdalena Grzebałkowska (ur. 1972) Sopocianka. Absolwentka historii na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka biografii ks. Jana Twardowskiego oraz Tomasza i Zdzisława Beksińskich. Laureatka Nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. W 2016 nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” za książkę 1945. Wojna i pokój.

Do tej pory ukazały się:
- "Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego"
- "Beksińscy. Portret podwójny"
- "1945. Wojna i pokój"
- "Komeda. Osobiste życie jazzu".

Organizatorzy:

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie