Serdecznie zapraszamy na spotkanie z legendą polskiej telewizji, radia, kinematografii, kabaretu a zarazem wybitnym twórcą kultury niezależnej w czasach stanu wojennego - Jackiem Fedorowiczem. Podczas spotkania porozmawiamy o najnowszych książkach autora - "W zasadzie tak" i "Chamo Sapiens".

Spotkanie odbędzie się 9 października 2019r. o godz. 18:00 w Galerii "13" (Pszczyna, ul. Bednarska 13).

Spotkanie poprowadzi dziennikarz: Marcin Michrowski.

Wstęp wolny.

Jacek Fedorowicz
Urodzony w 1937 r. w Gdyni. Satyryk i aktor. Ukończył Wydział Malarstwa Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Był jednym z założycieli gdańskiego, studenckiego teatru Bim-Bom. Współpracował z gdańskim radiem jako autor i aktor, zaś jako autor i rysownik-karykaturzysta z prasą w całym kraju (m.in. Dookoła świata, Po prostu, Dziennik Bałtycki, Szpilki, ITD). Współtworzył telewizyjne programy rozrywkowe "Poznajmy się", "Małżeństwo doskonałe", "Kariera i Runda". Występował na estradzie m. in. w Teatrze Wagabunda.
W stanie wojennym tworzył audycje rozprowadzane na kasetach w tzw. drugim obiegu (emitowało je także Radio Wolna Europa). Jest autorem satyrycznego program „Dziennik Telewizyjny”, emitowanego w TVP.
Od roku 1999 publikuje cotygodniowe felietony satyryczne w dodatku kulturalnym Gazety Wyborczej. Zagrał w takich filmach, jak m.in. „Do widzenia do jutra”, „Małżeństwo z rozsądku”, „Polowanie na muchy”, „Kochajmy Syrenki”, „Nie ma róży bez ognia”. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień – m. in. Nagrody Kisiela za 1994 w kategorii publicystyki.
W 2007 r. za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2009 r. z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebrał Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Organizatorzy:

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie