W ramach naszego projektu, 26 września bibliotekarze wybrali się do Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych. Okazuje się, że z życia zwierzaków możemy czerpać wiele mądrości. Co chce nam powiedzieć niedźwiedź drapiący korę albo rechoczące w stawie żaby? Okazuje się, że więcej niż moglibyśmy przypuszczać. Ciekawostki z życia fauny przeplataliśmy pięknymi fotografiami i odgłosami świata przyrody. Uczniowie stworzyli księgi z kolorowej pianki i wymieniali się swoimi doświadczeniami ze spotkań ze zwierzętami. Był i czas na drobne, projektowe upominki- notesiki dla małych przyrodników. "Zielona biblioteka" w szkole to okazja do promowania książek popularno-naukowych dla dzieci i młodzieży. A jest co czytać! Współczesna literatura zachwyca i zachęca do korzystania z jej bogactw.  Dziękujemy za udział w kolejnym projektowym wydarzeniu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury