Z początkiem września zaprosiliśmy na kolejne zajęcia w ramach projektu "Zielona Biblioteka, czyli z książką w przyrodę". 23 i 24 września uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych oraz SP nr 6 poznawali sekrety pszczół w Skansenie. Towarzyszyła nam oczywiście książka - "Pszczoły" Piotra Sochy, pełna pięknych ilustracji. Okazuje się, że pszczoły są z nami od czasów dinozaurów. Zawód bartnika był kiedyś tak poważany, że tylko wyjątkowo szlachetni ludzi mogli go wykonywać. Pan pszczelarz, Jakub Skop, opowiedział nam zdumiewające ciekawostki z życia tych pożytecznych owadów. Teraz wiemy dlaczego mamy wołają czasem, że z nas są trutnie. Wszyscy mogli spróbować miodu prosto z ula. Był i czas na drobne, projektowe upominki- notesiki dla małych przyrodników. Dziękujemy za udział!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury