XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom był obchodzony pod hasłem "Czytanie łączy pokolenia". Zgodnie z tym hasłem wspólne czytanie bardzo zbliża dzieci z CWDiR "Przystań" z bibliotekarką z Filii Nr 1 M-PBP w Pszczynie. Pani Agnieszka od lat kontynuuje wizyty w Pszczyńskim Domu Dziecka i zaprzyjaźnia się z kolejnymi wychowankami tej placówki." Babcia Agnieszka" (tak nazywają ja dzieci) wspiera ich w trudnych sytuacjach życiowych a także dzieli z nimi chwile radosne.

Filia Nr 1 stara się również zaszczepić pasję czytania wśród najmłodszych mieszkańców osiedla Powstańców Śląskich, dlatego w czasie XI OTCD po raz kolejny odbyło się spotkanie z grupą 4-latków z Przedszkola nr 8 w Pszczynie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały pouczającego opowiadania pt.  'Krecik i telewizja" a następnie odpowiadały na pytania. Na zakończenie przedszkolaki umówiły się z panią bibliotekarką na kolejne spotkanie w bibliotece.