W ramach projektu MKiDN "Zielona biblioteka, czyli z książką w przyrodę" realizowanego w naszej bibliotece, odbyły się kolejne zajęcia multimedialne.

2 października odwiedzili nas uczniowie Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie, by wziąć udział w zajęciach multimedialnych „Z tabletem do lasu”. Tematem wiodącym projektu jest przyroda, fauna oraz flora przybliżona we współczesnej literaturze.

Tym razem jednak dzieci musiały stworzyć własną historię. Wykorzystując tablety dzieci miały za zadanie wymyślić fabułę i opracować graficznie komiksy o zwariowanej, zakatarzonej i zakochanej kaczce.

Co prawda las zastąpiliśmy pszczyńskim parkiem, ale w zupełności nam wystarczył. Piękne okoliczności przyrody stanowiły niezwykłe tło, a dzieciaki bez trudu odnalazły żywych bohaterów swoich komiksów. Aparaty poszły w ruch i galerie tabletów zapełniły się ogromną ilością zdjęć. Później przyszedł czas na kreatywne szaleństwo. Efekty swojej pracy mogły podziwiać na ekranie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury